2014. március 13., csütörtök

Swámi Ráma: Az örömteli élet művészete (részlet)

A belső erő és akaraterő fejlesztése II.

"A bölcsek azt mondják, hogy lehet bármilyen komoly távcsövünk is, az képtelen belénk látni. Minden külső erőforrás csődöt mond, ha belső bölcsességünk fejlesztésére akarjuk felhasználni őket.
A belső bölcsesség eléréséhez le kell mondanunk ezekről a külső eszközökről, és helyette a belső valósággal kell megtanulnunk kapcsolatba lépni. Ha valódi tanítvánnyá válunk, és elkötelezzük magunkat, ha elhatároztuk, hogy a belső tudás elnyerésére fogunk törekedni, végül képesek leszünk párbeszédet kezdeni saját belső önvalónkkal. Saját önvalónk, a legjobb barátunk mind közül, és ha megtanulunk belső párbeszédet folytatni belső önvalónkkal, sosem fogunk félni önmagunktól. Emellett senki mástól sem fogunk félni.
Miként kezdünk párbeszédbe saját magunkkal? Fontos megkérdeznünk magunktól: "Első gondolatom jó-e vagy rossz- tiszta-e vagy homályos?" Gyakran az a gondolatunk bizonyul hasznosnak, mely legelőször jut eszünkbe. Máskor akkor járunk jobban, ha kétszer is átgondoljuk a dolgot, és a második meglátásunk szerint cselekszünk. Önmagunknak kell megtanulnunk - útmutatást ad-e az első gondolatunk, vagy sem? Vagy a második gondolatunk ad egyértelműbb útmutatást? A harmadik gondolat összezavar vagy tisztázza a dolgokat? Olyasvalami ez, amit akkor tanulhatunk meg önmagunkról, ha megfigyeljük a tudatunk működését. Az önvizsgálat révén megtanulhatjuk, mikor bízzunk a tudatunk tanácsában. "


Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése