JÓGA


NAMASTE

A következő időpontokban és helyszínen lehet csatlakozni a jógaóráimhoz.
Kelet-Nyugat Egészségközpont, Király utca 16. V. em. www.kny.hu




Hétfő
Kedd
Szerda
Csütörtök
Péntek
Szombat/
vasárnap


magán jógaórák, MA-URI
magán jógaórák,
MA-URI
magán
jógaórák,
MA-URI


10.30-12.20
kezdő I. nyílt óra
KNY
 január 6-tól  minden héten
























17.00-18.50
6 alkalmas kezdő 1. himalájai jóga tanfolyam március 26-tól. KNY








19.00-20.30
8 alkalmas kezdő jóga indul március 2-án SZIGET-SZENTMIKLÓSON
1
19.00-20.30 10 alkalmas kezdő meditáció indult február 4-én
SZIGET-SZENTMIKLÓSON
19.00-20.50
6 alkalmas középhaladó himalájai  3. jóga tanfolyam indul március 26-tól KNY





KEZDŐ I. NYITOTT JÓGAÓRÁK
Keddenként 10.30-12.20 (szeptember 2-től)
Helyszín: Király utca 16. 5. emelet 


TANFOLYAMOK
Középhaladó  Integrált JÓGA TANFOLYAM 
csütörtökönként 19.00-20.50 6 ALKALOM március 26-tól
A 6 alkalmas tanfolyam célja, hogy az alapokat tovább mélyítsük, hogy az önátadás gyakorlásával megízleljük a külső feltételektől mentes, belső szabadság békéjét, hogy tanuljuk a mozdulatok és a mozdulatlanság által lényünk különböző aspektusait megérteni és elfogadni, továbbá, hogy rálátást kapjunk arra, hogy a gyakorlásunkat hogyan lehet integrálni a mindennapi életünkbe, hogy az minél hatékonyabban segítsen bennünket a személyes úton.
A tanfolyam a következő szegmenseket tartalmazza:
  • ·         az egyes és kettes szintű tanfolyam anyagának az ismétlése, mélyítése,
  • ·         a hármas szintű klasszikus ászanák bevezetése
  • ·    a Szúrja Namaszkár, a napüdvözlet gyakorlatsor fizikai-, energetikai- és spirituális- rétegeibe való betekintés,
  • ·         pránajáma (légzőgyakorlatok) és krija (tisztító) gyakorlatok bevezetése
  • ·         a relaxációs készség mélyítése,
  • ·         jógapszichológia alapok,
  • ·         meditáció gyakorlat bevezető lépései,


A Himalájai Tradíció egy átfogó, integrált, mindent magába foglaló rendszer. Részletes metodika alapján tanítja az ászanákat, aminek a célja a test a légzés és az elme állapotaira való tudatosság kifejlesztése. Minden gyakorlat végzésének a központi eleme a tudatosság, a mély önvizsgálat, az elme mélyreható megismerése és megszelídítése. Minden gyakorlat azzal a végső céllal történik, hogy az elmét alkalmassá tegye az egyre finomabb szintű koncentrációra, majd meditációra és végül önmaga meghaladására.
Várom azokat, akik az első szint tanításain részt vettek, s szeretnének tovább mélyíteni a gyakorlásukat és azokat is, akik más rendszerben gyakorolnak már egy ideje, de hívást éreznek, hogy kapcsolódjanak a tanfolyamhoz, s egy hiteles hagyomány tanításain keresztül kerüljenek közelebb önmagukhoz.

A tanfolyam március 26-án, csütörtökön indul 19.00-20.50
A második alkalomig lehet csatlakozni a tanfolyamhoz.
A tanfolyamot tartja: Szabó Katalin (Himalájai jógaoktató)
www.gyogyitomozdulat.blogspot.com
A tanfolyam díja: 12.000 Ft
Jelentkezési határidő március 20. péntek 3000 Ft előleg befizetésével.
Helyszín: Kelet-Nyugat Egészségközpont, V. Király utca 16. V. emelet.
Jelentkezni: info@kny.hu, +20-2297594 vagy az oktatónál: gyogyitomozdulat@gmail.com, 70-451-6425
Várunk szeretettel!


6 ALKALMAS KEZDŐ HIMALÁJAI JÓGA TANFOLYAM
2015. március 26-tól csütörtökönként 17.00-18.50


A Himalájai Tradícióban az ízületi- és mirigygyakorlatsornak a rendszeres gyakorlásával kezdjük el lényünk különböző rétegeinek a felszabadítását. A gyakorlatsor, bár hatékonyan átmozgat, nem elsősorban a fizikai mozgás intenzitásáról szól, hanem az elme összpontosításának az intenzitásáról, amit a légzésfolyam folyamatos tudatosítása segít. A gyakorlás során eddzük az elmét a testen keresztül, és a légzésszinkronnal végzett mozgás által. Továbbá eddzük a testet egy lecsendesített, összpontosított, békés elme által.
A tanfolyam során a célunk,
·         a stabil alapok elsajátítása,
·         a testtudatosság növelése,
·         a koncentráció fejlesztése,
·         a testi-, lelki egészség javítása,
·         belső béke és nyugalom ízlelgetése,
·         a belső központunkkal való kapcsolat keresése.

Várom azokat, akik még semmilyen rendszerben nem gyakoroltak, de szeretnék testi- és lelki egészségüket javítani, s azokat, akik már rendelkeznek némi tapasztalattal, bármilyen rendszerben gyakorolva, de szeretnék gyakorlásukat mélyíteni, alapjaikat megszilárdítani egy hiteles hagyomány tanításain keresztül.
A 8 hetes tanfolyam a következő szegmenseket tartalmazza:
·         Ízület és mirigygyakorlatok
·         Alap ászanák
·         A helyes rekeszizomlégzés kiművelése
·         Alap pránajáma gyakorlatok
·         Alap relaxációs technikák
·         A meditáció első lépései
·         A szádana, a spirituális gyakorlás célja

A foglalkozást vezeti: Szabó Katalin, himalájai jógaoktató

A tanfolyam indul: március 26-tól, csütörtökön 17.00-18.50.
Időpontok: ,
Jelentkezési határidő: március 20. péntek 3000 Ft előleg befizetésével.
A tanfolyam maximum 10 fővel indul, a jelentkezéseket érkezési sorrendben tudjuk fogadni. Kérem, hogy időben jelentkezzetek.

Jelentkezni lehet: info@kny.hu vagy az oktatónál gyogyitomozdulat@gmail.com

Helyszín: Kelet Nyugat Egészségközpont, Király utca 16. 5. em. www.kny.hu

Árak: 6 alkalmas tanfolyam ára 12.000 Ft



















 


Önmagad beutazása: a mindenség beutazás” (Weöres Sándor)
Életmód és önismeret a jógával

Két világhoz tartozunk, belső világunkhoz és a külső világhoz. Születésünktől fogva arra tanítanak bennünket, hogy a külső világban hogyan boldoguljunk. Tudományok tanulmányozásával próbáljuk megérteni a világot. Megszerzünk egy diplomát majd egy másikat, megtanulunk nyelveket, anyagi javakhoz is hozzájutunk, családot alapítunk, és mégsem vagyunk boldogok. Miért? Mert nem tanultuk meg a belső világunk vizsgálatát. Még nem fedeztük fel a befelé fordulásban rejlő mérhetetlen erőt. A jóga erre tanít meg.
A jóga nem vallás, hanem tapasztalati tudomány. Csak azt hidd el, amit megtapasztalsz, amit a testedben érzel, csak arra a hangra hallgass, amely belülről szól hozzád! Az intellektuális tudás mit sem ér, ha nem párosul tapasztalati tudással, az utóbbi hiányában csak ismeretről beszélünk és nem tudásról. Az igazi tudás és kincs önmagunk megismerésében rejlik. Ám ez nem azt jelenti, hogy el kell vonulnunk a világtól, és passzív szemlélővé válnunk. Azzal, hogy megtanítjuk elménket és az idegrendszerünket befelé fordulni, fogékonyabbá válunk a testünkben és a lelkünkben zajló finom változásokra, jelzésekre. Pontosabban tudjuk, hogy milyen táplálékra, mennyi pihenésre van szüksége a testünknek. Egyre inkább elhagyjuk azokat a cselekedeteinket, szokásainkat, társaságainkat, amelyek nem táplálják a lelkünket. Érzékszerveink kiélesednek, koncentrációnk javul és mindennek következtében a külvilágra való rálátásunk élesedik, fejlődik.  Lehet, hogy megszületik benned a kérdés: hogyan eredményezheti mindezt az, hogy az ember mozdulatlanul ül vagy tekergeti a testét ide-oda?
A testünk születésünktől fogva tele van feszültséggel, emlékekkel, fájdalmakkal. Ezek közül a legtöbb nem tudatos. Amikor elkezdünk a testünkkel tudatosan foglalkozni, amellett, hogy az egyre egészségesebb és szebb lesz, összekapcsolódunk az elménkkel, annak különböző rétegeivel is. A gyakorlás során folyamatosan figyeljük a légzésünket, ami nélkül csak percekig tudnák életben maradni, de mivel az autonóm idegrendszer működteti a légzést, anélkül, hogy tudatában lennénk, nemigen fordítunk rá nagy figyelmet. Pedig a légzés a híd a testünk és az elménk, két legértékesebb tulajdonunk között. A légzéssel összehangolt mozgás egy folyékony áramlásba hozza a testet és az elmét, ami csillapítja az idegeket, valamint energiával tölt fel, mert a jelenben tart! Ahogy fokozatosan felszabadítjuk magunkat fizikai, emocionális és mentális feszültségeinktől, úgy nyílik meg egyre jobban a világ számunkra. Rájövünk, hogy mi mindenre is vagyunk képesek, így már nem hagyjuk tovább aludni a bennünk szunnyadó erőket. A jóga tudatos gyakorlása segíti tehát az elmét megszabadítani a káros gondolatoktól, a negatív érzelmektől a szorongás és feszültségoldó hatásának köszönhetően, ugyanakkor az egyes szerveink működésének serkentésére és gátlására is alkalmas. A testgyakorlatok kitartásával megismerjük az akadályok legyőzése feletti örömöt s megtanulunk szembenézni a nehézségekkel.
A létezésünk, sőt minden egyes lélegzetünk ajándék! Mindnyájan a teremtés részei vagyunk. Ne vesztegessük hát az időnket, szedjük össze bátorságunkat és nézzünk szembe magunkkal, fogadjuk el napos, illetve árnyoldalainkat egyaránt! Az egyetlen módja annak, hogy kibéküljünk s megbarátkozzunk az élettel és önmagunkkal, ha elfogadjuk, illetőleg szeretjük magunkat. Amíg elítéljük önmagunkat, nincs esélyünk a fejlődésre. Amint elkezdjük elfogadni és szeretni önmagunkat, könnyebb lesz egyedül időzni. A meditáció pedig erről szól, találkozás valós önmagaddal. Mozdulatlan utazás önmagad végtelenségébe, mely a csöndből ered s oda oldódik vissza. Mely túllép az elme háborgásain, az érzelmek viharain. Ne féljünk hát a csendtől, merüljünk el benne és engedjük, hogy innen szülessenek gondolataink, mozdulataink, szavaink.  
Élvezd, hogy lélegzel, vagyis létezel! Engedd lényed igaz fényét tündökölni, engedd, hogy a szíved megteljen szeretettel és együttérzéssel!
Szabó Katalin
Jógaoktató, MA-URI masszőr

A cikk megjelent 2010. december Horoszkóp Magazin